WYZWANIE - piszemy testy dla open source!

Czasem bardzo się trudzę i silę na kreatywność. Rysuję mapy myśli, obmyślam plany, próbuję wyłuskać jakieś dobre pomysły. Czasem jednak mój mózg mnie zaskakuje. Czytam sobie kryminał o trudnym życiu prawniczki, albo piję lampkę wina w wannie i NAGLE... jest myśl. MYŚL. Coś, co spada na mnie i już wiem, że to jest dobre. Jedyne czego potrzeba to trochę energii i współpraca z właściwymi osobami. Tak było z webinarami Rozmowy o Jakości. Tak było też z tym wyzwaniem.

Kojarzysz pytanie "co jest Twoją supermocą?"?


Zawsze uważałam, że nie mam żadnych supermocy, że we wszystkim jestem co najwyżej niezła. Aż pewnego dnia ktoś uświadomił mi, że ja sprawiam, że rzeczy się dzieją. Odzywam się do odpowiednich ludzi, zwracam uwagę na detale i jeszcze dbam o to, żebyśmy się wszyscy przy tym dobrze bawili. Kiedy to do mnie dotarło, postanowiłam, że będę tę moc wykorzystywać do robienia różnych fajnych rzeczy. 

Tej zimy najfajniejszą rzeczą będzie to wyzwanie. Pisania testów do projektów open source. Może wiesz, że temat jakości jest mi bliski. Zawsze też chciałam się bardziej angażować w open source, ale rzadko było mi po drodze. Wiem też, że wejście w taki projekt może nie być trywialne. Dlatego postanowiłam spełnić swoje marzenie. Wiem, że jest to marzenie wielu osób, które tak jak ja chcą, ale się boją. Przez tydzień będziemy pracować z cudzymi projektami, zaglądając do kodu, oswajając się z nim poprzez pisanie testów i może nawet dorzucanie się do repozytorium.Nie wiem, jak Ty, ale ja się jaram xD Zamiast podejmować taką próbę samodzielnie, można zrobić to z grupą mądrych, zmotywowanych i otwartych ludzi. I to w dodatku pod okiem wyjątkowo przyjaznych mentorów, którzy zjedli zęby na tworzeniu oprogramowania w różnych projektach! Wystarczy się zarejestrować i odliczać dni do 24 lutego. Dołączasz?

Komentarze

 1. Czy możesz coś więcej napisać o tym, ponieważ samo "piszemy testy do open source" jakby nie przekonuje mnie.Chciałbym wiedzieć coś więcej o zdarzeniu by przemyśleć czy chciałbym dołączyć. Sam pracuje w projekcie opensource także pokład znam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne! Wybierzemy kilka różnych projektów open source, które potrzebują testów. Potem uczestnicy będą wybierać sobie projekty i pisać w nich testy. Jeśli uznają je za wartościowe, będą tworzyć pull requesty do repozytorium. Wszystko pod okiem mentorów.

   Możesz coś powiedzieć więcej o Twoim projekcie? Może potrzebujecie tam testów? ;-)

   Usuń
  2. Tutaj akurat zaprojektowałem selenium automaty również z testami z konsoli. Pisze również , podczas analizy( i architektonicznie) i programowania, junity. Projekt ScadaLTS.

   Usuń
  3. Fajny tytuł " Jak pisać ładny kod". To jest sztuka. SOLID i inne. Oprojektować to.

   Usuń
  4. Napisać by ktoś bez problemu czytał i wiedział o co kaman, ale można.Pisze z doświadczenia.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Spięte poślady polskiego IT?

Jeden pozytywny komentarz, czyli polski koder nie ma luzu

3 rzeczy, które zmieniły moją programistyczną karierę...